Від "вимог" угорських митників найбільше потерпають водії-міжнародники

Нажаль, тільки у відносинах з однією країною – Угорщиною, кількість порушень має тенденцію до зростання, причому майже 100% з них фіксуються митниками пункту пропуску Захонь. На думку учасників Асоціації та Департаменту автомобільного транспорту у більшості випадків має місце упереджене ставлення співробітників митної служби до українських водіїв та транспортних засобів. За незначні порушення призначаються величезні, найвищі у Європі штрафи, які необхідно сплачувати на місті, у противному випадку автотранспортний засіб затримується, а водіям та пасажирам пропонують залишити зону контролю пішки.
На пункті пропуску Захонь функції угорської транспортної інспекції виконують митники. Дуже часто їх вимоги щодо виконання положень Європейської Угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР), не передбачаються цим документом. Зазвичай при подачі апеляції, а це можливо зробити тільки в Угорщині і тільки після сплати штрафу, частина кошт повертається перевізнику, як стягнутих незаконно. Але строки розгляду апеляцій, прийняття рішень судами та повернення коштів розтягуються на декілька місяців. Незнання угорської мови, порядку та термінів подачі апеляції, віддаленість підприємства перевізника від пункту пропуску Захонь та необхідність вирішувати будь-які питання тільки в Угорщині, призводять до масових затримок транспортних засобів з вантажем та пасажирами та неминучих негативних наслідків для перевізника через несвоєчасне виконання договорів перевезень. Оскаржити вирок митника може лише незначна частина перевізників.
Найгіршим є те, що у більшості випадків водій взагалі не розуміє за що його штрафують.
Оскільки ця проблема набула для українських міжнародних перевізників загального значення, за ініціативою АсМАП України та при сприянні Посольства України в Угорській Республіці досягнута домовленість з керівництвом Митної та Фінансової Охорони Угорщини і регіональної митниці м.Дебрецен про проведення для учасників АсМАП України навчально-практичного семінару з питань виконання та контролю вимог ЄУТР на території Угорщини. Місце проведення заходу – м.Ужгород, автотермінал «Закарпаття» (вул.Тельмана, 111), дата – 18 червня 2008 року (з 10 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв.).
У ході цього заходу учасники Асоціації отримають у найпростішій та доступнішій формі інформацію про те, як водій та перевізник повинен діяти, щоб не допустити порушення вимог ЄУТР та додаткових вимог угорських митників до цієї Угоди. За матеріалами семінару АсМАП України підготує навчальний відео-посібник на DVD, який ми зможемо розповсюдити між усіма перевізниками та водіями у будь-якому куточку України.
Секретаріат АсМАП України запрошує учасників Асоціації до участі у семінарі( участь безкоштовна, проїзд та проживання за власний рахунок)


Источник: “http://zakarpattya.net.ua/News/23138-Vid-vymoh-uhorskykh-mytnykiv-naibilshe-poterpaiut-vodii-mizhnarodnyky”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя