Намети для вивчення тори і споживання їжі. У Вижниці готуються до приїзду хасидів (ВІДЕО)

Півтисячі хасидів їдуть на Буковину

Півтисячі хасидів їдуть на Буковину Об этом сообщает theinsiders.in.ua со ссылкой на СМИ.

Наразі паломники під`їжджають до Чернівців, спершу хасидли молитимуться на цвинтарі у Садгорі, потім перейде до тамтешньої синагоги, розповів ІА АСС Михайло Крайс.

Як розповів журналістам Інформаційного агентства АСС головний рабин Чернівецького регіону Менахем Мендель Гліценштейн, на Буковині чекають від 500 до 800 паломників-хасидів.

Рабин також повідомив нам деталі про перебування паломників. Декілька днів вони проведуть у Вижниці, приготування для зустрічі делегації там відбуваються протягом трьох місяців. На місці синагоги у Вижниці встановлюють великі намети, де паломники молитимуться і споживатимуть їжу.

Страви для них готують спеціально, їжа має бути кошерною. Якщо все пройде нормально, у планах паломників приїжджати на Буковину в більшому складі — по декілька тисяч людей, кожні два-три місяці, сказав Менахем Мендель Гліценштейн. Громади хасидів нині живуть у Боянах та Вижниці. Вижницька хасидська громада налічує 50 тисяч людей.

Менахем Мендель Гліценштейн, головний рабин Чернівецького регіону: "Під час візиту великої делегації хасидів запланована молитва, будуть споживати їжу разом, нам потрібно організувати кошерну їжу. Вони будуть разом вчити тору. Якщо все буде добре, це буде постійно. Організація проходить вже другий місяць. Будуємо великі намети на 500 людей біля синагоги у Вижниці. Окремо, де будуть споживати їжу, також споруджують окремий намет, де вчитимуть тору. Що не можна їсти з буковинської їжі? — Сала нам не можна. І м’ясо має бути кошерне. Щоб тварина не відчувала, що її ріжуть, є спеціальний ніж. В Україні ми все це робимо. За усіма продуктами має дивитись окрема людина, щоб їжа була кошерною, щоб посуд для їжі був окремий."


Джерело статті: “http://acc.cv.ua/chernivtsi/33473-nameti-dlya-vivchennya-tori-i-spozhivannya-jizhi-u-vizhnitsi-gotuyutsya-do-prijizdu-khasidiv-video”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя