В Україні понад мільйон учасників бойових дійВ Україні нараховується 1 млн 5 тис. 832 особи, які мають статус інваліда війни, учасника війни чи учасника бойових дій. З них близько 320 тис. є учасниками бойових дій через участь в АТО, а майже 474 тис. осіб — це «учасники війни», які отримали статус за участь у Другій світовій війні. Об этом сообщает statuspress.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це заявив заступник голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО В\’ячеслав Марченко під час «круглого столу» в Укрінформі на тему: «Визначення ветеранських статусів. Доцільність перегляду наданих статусів».

«Витяг з єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги станом 1.01.2018 року передбачає, що сумарно по категоріям — інваліди війни, учасники війни та учасники бойових дій — у нас є 1 млн 5 тис. 832 особи», — сказав він.

Зокрема, станом на 1 січня 2018 року в Україні нараховується 418 тис. 384 учасників бойових дій, з них майже 320 тис. є учасниками АТО, ще близько 60 тис. були учасниками війни в Афганістані, 13 тис. — учасники Другої світової війни.

Щодо учасників війни, то станом на початок року було обліковано близько 800 осіб, які отримали статус учасника війни через участь в АТО. Ще майже 474 тис. осіб — це особи зі статусом «учасник війни», які отримали статус за участь у Другій світовій війні («люди, які працювали на оборонних підприємствах у тилу тощо»).

Згідно з даними відкритого єдиного реєстру, чисельність інвалідів війни становить 112 тис. 942 особи, з них 1-ї групи — 14 тис. 493 особи, 2-ї групи — 54 тис. 299 осіб, 3-ї групи — 44 150 осіб. По категоріям близько 50-60 тис. інвалідів є учасниками війни в Афганістані, ще близько 5 тис. — учасники АТО.

Марченко також зазначив, що в Україні потрібно врегулювати питання визначення поняття «ветеран», врахувавши міжнародний досвід.

«Аргумент»Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/v-ukra-n-ponad-m-lion-uchasnik-v-boiovikh-d-i”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя