Журналісти знайшли копію російського паспорта мера Одеси Труханова

Сам одеський міський голова, а також офіційні органи України та РФ наполегливо заперечували відповідний факт.

Нова порція документів Panama Papers, отримана журналістами, містить остаточне підтвердження того, що мер Одеси Геннадій Труханов має чи, принаймні, мав російський паспорт, а відтак – і російське громадянство.

Про це свідчать дані OCCRP.

Сам одеський міський голова, а також офіційні органи України та РФ наполегливо заперечували відповідний факт, мовляв, ніяких доказів громадянства РФ у Труханова не існує.

Подвійне громадянство в Україні заборонено Конституцією, а отже – російський паспорт може спричинити неприємності для Труханова, який і без того перебуває під слідством через підозру в корупції.

Так, копія закордонного паспорту Труханова знайшлася у новій порції документів Panama Papers з витоку у компанії Mossack Fonseca. Документ 51№1833183, виданий 26 червня 2003 року Міністерством закордонних справ Росії. День і місце народження в документі відповідають даним з офіційної біографії Труханова.

Це – закордонний паспорт, тому він має термін дії. Його термін закінчився 26 червня 2008 року, що означає, що принаймні з 2003 по 2008 рік Труханов був громадянином Росії, йдеться у статті.

Як зазначається, це суперечить заяві російського консульства в Одесі щодо того, що у Труханова немає російського громадянства та паспорта. Крім того, як підрозділ Міністерства закордонних справ Росії, яке й видало Труханову паспорт, консульство повинно було мати ці дані.

Повідомляється, що непрямі докази російського громадянства Труханова з’явилися ще у квітні 2016 року, ще під час першої публікації Панамського архіву. Тоді журналісти виявили зв’язок між  одеським мером та кількома офшорними компаніями з Британських Віргінських Островів. Більшість з них були пов’язані з будівельним бізнесом у Одесі та Києві. Для реєстрації компаній Труханов надавав адресу у російському місті Сергієв Посад.

Крім цього, журналісти знайшли ще один зв’язок Труханова з Росією у файлах Panama Papers. Його донька Катерина Труханова також використовувала російську адресу для реєстрації двох офшорних компаній. Її адреса – Москва, Ломоносівський проспект 18, квартира 550.

Згідно з офіційним російським реєстром нерухомості, володіє цією квартирою Марія Дмитрівна Труханова, мати одеського мера. Оскільки Труханов живе з матір’ю, український закон зобов’язує його декларувати і її майно, однак російська квартира ніколи не з’являлася у декларації Труханова. Сьогодні ціна квартир у будинку на Ломоносівському проспекті у Москві  – від 300 000 до 900 000 доларів, пишуть журналісти.

Нагадаємо, раніше соцмережа Facebook заблокувала сторінку нардепа від БПП Мустафи Найєма – через його повідомлення про російське громадянство мера Одеси Геннадія Труханова.

vse.media

ТОП новости

Вход

Меню пользователя