«Коли ми приїхали четвертими, то німці нам аплодували», — дубенчани про веслування у Таїланді

Його слова доповнює колега в човні: Об этом сообщает onlinetb.in.ua со ссылкой на СМИ.

– Ми знали куди їдемо, знали, що це найвищий рівень у цьому виді спорту. Є клубні змагання, а це – національні, країна виставляє одну команду. І відбір у збірну – дуже жорсткий. Ми збірною командою України вийшли на новий рівень, максимально близько підійшли до світових лідерів. Бувало, що ми в них вигравали, але це на європейській території та й не всі азійські країни могли взяти в них участь. І ми вигравали довгі дистанції завдяки витривалості. А зараз ми змагались на всіх дистанціях – 200, 500 і 1000 м і без значних відривів. Ми були в когорті лідерів, відіграли соті секунди. Якщо, наприклад, у першого місця було 45 секунд, то в нас – 46 секунд. А тому тренери задоволені результатом.

Щодо відбору, то він, як і змагання, був дуже жорстким. З 120 спортсменів обрали тільки 14 хлопців, при чому 7 правих і 7 лівих. До того ж були виставлені умови. Віктор, наприклад, спеціально до чемпіонату схуд на 10 кг, а Василь – на 6 кг. Готувались на дистанцію 2000 м (2 км).

– Це наша коронка. Але стартували ми всередині, восьмими. 25 човнів і кожні 15 секунд вирушає інший, а тому в ході ми обганяли човни. На останньому повороті догнали команду з Індії й вони нас не пропускали. Ліва сторона човна веслує, а права – стукається веслами. Приїхали на фініш і 3 секунди програли. Якби ми там не з’їхались – були б шанси попасти в призери. Але це лотерея, хто стартує перед сильними по чистій воді – його не можна вгнати. А ми обігнали 4 човни й приїхали п’ятими, - каже Василь.

А ще на перемогу вплинув часовий пояс.

– Ми виходили на старт о 8 ранку – у нас це 4 год. О 2 год ночі вставали, снідали і їхали на змагання, – розповідають веслувальники. – Але відчуваєш велику відповідальність, що ти представляєш країну і мобілізуєш себе, не даєш собі розслабитись. Вся команда підтримувала один одного, поки ми від пантона не від’їдемо – тренери не відходили, розказували як тактично пройти дистанцію, як настроїтись. Тренери дуже сильно працювали. Ми вигравали перші місця у європейських країнах, але тоді не мали можливості приїхати світові лідери – Канада, Америка, Китай. Є дві версії чемпіонату – IDBF і ICF. Першу поводить федерація дракон (більше азійські країни), другу – федерація каное. Такі змагання чергують через рік. Топові країни приїжджають на змагання за версією IDBF. Є олімпійські ігри, є європейські, а є азійські. Азійські ігри для них – це як олімпійські ігри, в них включені змагання на човнах дракон. Азійська збірна, як у нас олімпійська, отримує зарплату, гонорар.

Команда з Індонезії, наприклад, підготовку почала з грудня, а збірна України – за місяць, два до чемпіонату.

Цьому сприяє теплий клімат, відсутність зими. Якщо в Україні максимально в човні змагається 20 людей, то в країнах Азії – може до 60 осіб. У Китаї човен прилаштували навіть для виходу на лід.

Як відрізняється Україна від Таїланду і загалом які враження поїздка лишила у дубенчан – вони відповідають так.
Василь:

– Кажуть, що в Україні погано живеться, а от поїхали туди, побачили як там живуть люди й після того я у 2 рази почав більше любити Україну.

Віктор:

– Починаєш цінувати своє.

Щодо кухні і побуту тамтешніх людей, то тут думки веслувальників теж збіглися.

– Для європейців готували близьку кухню, а в них – гострі страви. Все готується на дворі, води немає, каналізації, страшна антисанітарія, а тому ми боялись. Тренери екзотику заборонили вживати до змагань, а тому попробували їхню кухню після них. Мені крокодил сподобався, – зазначає Віктор.

– А я пив коктейлі найбільше. Старався не їсти того, чого не знаю. Дуже багато фруктів, яких у нас немає і я їх вперше бачив. Тренери, мабуть, зробили правильну роботу, що я нічого такого і після перегонів не їв, – ділиться Василь.
Веслувальники мають уже досвід, готові використовувати спостереження за спортсменами на практиці. Їх уже дубенська команда «Гетьман» використає на клубному чемпіонаті світу з веслування на човнах «Дракон» у Києві 13-15 вересня.

– Дуже багато від чого прийшлось відмовлятись, але воно того варте. Мабуть, перший раз не образливо приїхати четвертими, аніж раніше. Медаль – дуже добре, по неї їдуть 30 країн, але з ними повертаються 3. Це теж треба розуміти, – підсумовує Василь.

03656.com.ua

Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4


Ліна Захарова Радіо Трек

Джерело статті: “https://radiotrek.rv.ua/news/koly_my_pryihaly_chetvertymy_to_nimtsi_nam_aploduvaly_dubenchanypro_vesluvannya_utailandi_239908.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя